İşletme Ve Bakım Hizmeti
Güneş enerji santrali tesisleri başta olmak üzere, ekibimiz yenilenebilir ve enerji santrali projelerinde uluslararası standartlara uygun işletme, bakım ve uzaktan izleme hizmeti vermektedir.

Uzun dönemli işletme ve bakım anlaşmaları ile uluslararası ve yerel firmalara hizmet verilmektedir

İşletme ve Bakım çalışmaları kapsamında, TTE Enerji’nin verdiği hizmetler aşağıdaki gibidir:

  • Önleyici Bakım

Teknik ekibimiz incelemeler ve test çalışmaları ile birlikte, arızalardan önce meydana gelebilecek muhtemel problemleri tespit ederek, arızaları ve sürelerini minimuma indirmeyi hedefler.

  • Düzeltici Bakım

Santralde meydana gelebilecek arıza ve alarm durumunda, problemin tespit edilip, çözüm metodunun belirlenmesiyle, en kısa sürede müdahale edilerek düzeltici onarım çalışmalarını içermektedir.

  • Uzaktan İzleme

Güneş enerji santrali tesisinin, 7/24 uzaktan izleme çalışmaları ile birlikte, anormal durumların tespiti, performans oranı analizi çalışmaları ve sistemin optimum performansta çalışmasını hedefler.

  • PV Modül Temizliği

Fotovoltaik modüllerin toz tabakası ve kuş pisliği, yaprak ve benzeri atıklardan temizlenebilmesi için, kendi paletli makinamız ve mobil de-iyonizasyon tesisimiz ile birlikte, modül temizlik çalışmalarının tamamlanıp, temizlik sonrasında %5-15 arası üretim artışını tespit etmiş bulunmaktayız.

Hizmet talebi ve teklifimiz için www.tte.com.tr/O&M/GEStemizlik sayfasına gidebilirsiniz.

  • Fotovoltaik Modüllerin Termal Test Çalışmaları

Manuel olarak veya termal drone kullanarak, fotovoltaik modüllerin termal kamera ile incelenmesi ve problemli modüllerin ve junction box’ların tespit edilmesi çalışmalarını içermektedir.