Wind Prospect
Wind Prospect yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesinde ve danışmanlığında dünyanın önde gelen firmalarındandır. Bugüne kadar 2,5GW üzeri projenin izinlerinin alınmasını sağlamış, toplam gücü 25GW’ tan fazla olan 170 kadar projeye teknik durum tespit (due diligence) hizmeti vermiştir. Wind Prospect dünyanın birçok ülkesinde yenilenebilir enerji proje geliştirme, inşaat, işletme ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

10 ülkede 230 çalışanıyla 1992 yılından beri İngiltere’de faaliyet göstermektedir TTE & Wind Prospect ortaklığı, büyük kapasiteli rüzgâr santrali projeleri için finanse edilebilir raporların hazırlanmasında yatırımcılara danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Sunduğu hizmetler
• Rüzgâr ölçümlerinin yapılması ve değerlendirilmesi
• RES projelerinin geliştirilmesi
• Teknik analiz, fizibilite, danışmanlık ve kontrolörlük hizmetleri
• Elektrik ve inşaat projelerinin hazırlanması
• Yıllık enerji üretim raporlarının hazırlanması
• Micrositing yapılması
• İşletme sırasında kontrolörlük hizmetleri ve enerji verimliliğinin arttırılması

Daha ayrıntılı bilgiye www.windpropect.com dan ulaşabilirsiniz.

Ingeteam
Ingeteam motor, generatör, elektrik ekipmanları ve sürücüler konusunda uzmanlaşmış elektrik mühendisliğinde lider bir firmadır. Şirket öncelikle enerji, sanayi, deniz ve demiryolu olmak üzere dört ana sektörde hizmet vermektedir. Ingeteam maksimum verimle çalışırken, optimum enerji tüketimini amaçlar.

Yapılan işler
• Elektrik makineleri teknolojileri, motor ve generatörler
• Güç ve kontrol elektroniği
• Uygulama mühendisliği
• 60 yılı aşkın süredir elektrik sektöründe, 35 yıldan fazla elektronik sektöründe deneyimi bulunmaktadır.

3000 den fazla çalışanın % 32’den fazlası mühendislik ve proje geliştirmede hizmet vermektedir.

Çalışanların %11’i teknoloji ve yenilik için Ar-Ge’ye hizmet vermektedir.
Daha ayrıntılı bilgiye www.ingeteam.com dan ulaşabilirsiniz.

Vergnet

Vergnet Eolien’ın başarısı 20 yılı aşkın süredir Fransız üreticilerin dünya çapında tecrübesine dayanmaktadır. Vergnet 1990’lardan beri rüzgâr enerjisi sektöründe hizmet vermektedir. Vergnet dünya çapında en uç yerlerde bile yüksek kullanılabilirlik düzeylerinde 900’den fazla rüzgâr türbini işletmesi yapmaktadır.

Neden bütün Vergnet türbinleri 2 kanatlıdır? 2 kanatlı rotor daha hafiftir ve kasırga koruması için kanatları aşağı indirmek daha kolaydır. Türbinin 20 yıllık ömrü boyunca yük kaldırma ekipmanları olmadan kanatları aşağı indirmek hızlı ve kolaydır.

Üretilen güç kanat sayısına değil rotorun süpürme alanına ve rotor çapına bağlıdır. Sonuç olarak aynı rotor çapına sahip 2 kanatlı rüzgâr türbinin ürettiği enerji ile 3 kanatlının ürettiği enerji aynıdır.

Bu sistemin avantajları

70 m türbinin kurulumu tek bir 70 ton vinç kullanılarak yapılabilir.
Rotor ve kanatlar kaldırma sistemi kullanılarak yükseltildiği için montaj maailiyeti düşük olur.
Kasırga eğilimi olan bölgelerde uzun rüzgâr türbinlerinin (70 m’ ye kadar) kullanımı rüzgâr santrallerine büyük fayda sağlar.

Bakım ve onarım zeminde yapıldığı için işletme maliyeti oldukça azalır.
GEV MP C 200/225/250/275 KW’lık rüzgâr türbinleri kasırga halinde hızlı ve kolay bir şekilde yere eğilip sabitlenebilir.
Vergnet 6 kıtada 900 den fazla türbinle orta rüzgâr hızı marketinde dünya lideridir.

Daha ayrıntılı bilgiye www.vergnet.com dan ulaşabilirsiniz.

Trina Solar
1997 yılı kuruluşundan bu yana Trina Solar, kristal silikon modül üretiminde ve sistem entegrasyonu konularında uzmanlaşmıştır. Trina Solar panel üretim kapasitesi bakımından uzun yıllardır ilk 3 üretici arasında yer almaktadır, 2011, 2012 yıllarında en çok panel satışı gerçekleştiren firmadır.

Trina Solar dünya genelinde 20 ofis, 13700’ü aşkın çalışan, 2007 yılından günümüze satışını gerçekleştirdiği 7,4 GW üzeri panel satışı ve birikimi ile sektörde öncü konumdadır. Güneşevi Trina Solar firmasının Türkiye’deki çözüm ortağıdır.

Skala Kalite Güç çıkışı Yenilik
7,4 GW 30 Dünya rekoru >980
2007’den beri dünya çapında nakliyat Şirket içi kalite testleri 2011, 2012 ve 2014 yıllarında Alınan güneş patentleri

Trina Solar küresel ofisler

Daha ayrıntılı bilgiye www.trinasolar.com adresinden ulaşabilirsiniz.