TTE Teknoloji Ticaret ve Mühendislik 2003 yılından beri faaliyetlerini sürdürmekte olup, özellikle altyapı ve enerji projelerinin geliştirilmesinde gerekli teknik mühendislik ve müşavirlik hizmetlerinin yanında, finansal fizibilite çalışmalarının yapılması, anlaşmaların düzenlenmesi ve finansman organizasyonlarının da yatırımcılara hizmet vermektedir. TTE’nin özellikle yenilenebilir enerji (rüzgâr, güneş, hidro), altyapı ve demir çelik projelerinin geliştirilmesi işlerinde deneyimi bulunmaktadır.

Yenilenebilir enerjinin önemini bilen Teknoloji Ticaret & Mühendislik, rüzgâr enerjisi alanında anahtar teslim projeler üretmek ve uygun türbin tipini belirlemek amacıyla danışmanlık yapmaktadır. Teknoloji Ticaret & Mühendislik, lisanslı ve lisanssız projelerin hayata geçirilmesi ile çok MW’lı projelerin geliştirilmesinde mühendislik ve müşavirlik hizmetleri vermektedir.

Sonsuz enerji kaynağı güneş enerjisinden faydalanarak ve en son teknolojik gelişmeler doğrultusunda lisanslı elektrik üretiminde proje geliştirme ve lisanssız projelerde anahtar teslim hizmet vermektedir.
Bu projelerimizde müşterilerimizin talepleri doğrultusunda malzeme ve ekipman kullanılmaktadır.